14.6. 2016

Kuhmon Peurojen, Lieksan Rastin ja Nurmeksen Seppojen välinen suunnistuksen seuraottelu 2016 pidettiin Kuhmossa 14.6. Ratamestareina toimivat Ari Pääkkönen ja Eija Juntunen.

Seuraottelun voiton vei Kuhmon Peurat 47 pisteellä. Lieksan Rasti oli toinen 25 pisteellä ja Nurmeksen Sepot kolmas 22 pisteellä

H21 6,3km

1) Juha Partanen , RasHy, 48.53, 2) Sami Oinonen, LIeRa, +47, 3) Mikko Lähdesmäki, RaJu, +6.58, 4) Janne Hyvönen, KuPe, +20.29, 5) Matti Kilpeläinen, KuPe, +27.15H35 6,3km

1) Jussi Väänänen, NurmSe, 48.46, 2) Miko Härkönen, KuPe, +2.00, .

H40 6,3km

1) Tomi Hankaniemi, LieRa, 56.11, 2) Mika Kähkönen, KuPe, +19.38, .

H45 4,4km

1) Taisto Pulkkinen, KuPe, 34.44, 2) Matti Roininen, JuJä, +1.42, 3) Jouni Ruokolainen, NurmSe, +5.08, 4) Mika Kinnunen, KuPe, +6.06, 5) Arto Korhonen, NurmSe, +18.34, .

H50 4,4km

1, Jarmo Honkanen, LieRa, 55.53,

H55 4,4km

1) Urpo Piirainen, KuPe, 47.28, 2) Olli Honkanen, LieRa, +8.41, 3) Jarmo Hyvönen , KuPe, +52.05, .

H60 3,5km

1) Eero Kiiskinen, LieRa, 37.28,

H65 3,5km

1) Hannu Kokkonen, LieRa, 33.04, 2) Pauli Kärnä, NurmSe, +7.52, 3) Markku Simanainen, LieRa, +11.50, 4) Sakari Kolehmainen, NurmSe, +13.02, 5) Arto Kortelainen, NurmSe, +27.42, 6) Pekka Ikonen , LieRa, +33.59,

H70 3,1km

1) Kauko Kilpeläinen, KuPe, 34.30, 2) Hemmo Ropponen, LieRa, +10.04, .

H75 3,1km

1) Martti Haverinen, NurmSe, 1.38.06, .

H80 3,1km

1) Pentti Saavinen, KuPe, 53.09, .

H18 4,4km

1) Valtteri Kinnunen, MU, 32.57, 2) Eppu Honkanen, LieRa, +12.36, .

H10RR 1,8km

1) Eeli Kinnunen, KuPe, 20.51, 2) Miska Immonen, KuPe, +11.18, 3) Tuomas Kähkönen , KuPe, +20.43, .

D21 4,4km

1) Karoliina Partanen , KuPe, 1.01.22, .

D35 4,4km

1) Marjut Kyllönen, KuPe, 56.34, .

D40 3,5km

1) Päivi Kinnunen, KuPe, 33.23, 2) Anna-Leena Talassterä , NurmSe, +10.38, .

D45 3,5km

1) Mervi Meriläinen, NurmSe, 52.07, .

D50 3,1km

1) Anu Haverinen, KuPe, 50.30, 2) Eija Meriläinen-Ruokolainen, NurmSe, +1.52, .

D55 3,1km

1) Eeva Koistinen-Karjalainen, NurmSe, 40.01, .

D60 3,1km

1) Eija Mämmi, NurmSe, 1.01.23, .

D70 3,1km

1) Seija Piirainen, KuPe, 1.30.05, .

D18 3,5km

1) Saini Kyllönen, KuPe, 34.35, 2) Jenni Ruokolainen, NurmSe, +9.23, .

D14 3,1km

1) Jenny Kinnunen, KuPe, 43.49, .

D12TR 1,6km

1) Jonna Kinnunen, KuPe, 28.04, 2) Maria Malinen, KuPe, +18.27, .

D10RR 1,8km

1) Linda Kinnunen, KuPe, 22.33, 2) Sanni Kähkönen, KuPe, +2.03, 3) Matleena Kinnunen, KuPe, +5.35, 4) Aino Kyllönen, KuPe, +16.13, .

D 3,1km

1) Senja Huotari, KuPe, 1.11.47, 2) Matilda Sandström , KuPe, +28, 3) Sirpa Huttunen, KuPe, +3.21,