Nuoriso CUP 21.8.2018

Suunnistuksen Kainuun nuoriso-cup ja Peurarastit suunnistettiin 21.8. Multikankaan maastossa. Osanottajia 66.
Ratamestarina toimi Eija Juntunen.

 

Kainuun nuoriso-cup 4. osakilpailu:

H16 3.5 km  (Läht. 2, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Konsta Korhonen KaSu, 34.11, 2) Benjamin Evans SoJy, 43.15.

H14 1.8 km  (Läht. 2, Kesk. 1, Hyl. 0) 1) Otso Heikkinen SoJy, 25.07, Keskeytti: Tuukka Tolkkinen SoJy.

D14 1.8 km  (Läht. 1, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Siiri Määttä SoJy, 46.55.

H13 1.6 km  (Läht. 2, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Onni Salonen SoJy, 18.08, 2) Anselmi Lahenius SoJy, 20.25.

D13 1.6 km  (Läht. 1, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Lidia Evans SoJy, 17.09.

H12TR 1.7 km  (Läht. 2, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Eero Sorsa SoJy, 11.03, 2) Oskari Hakkarainen SoJy, 12.07.

D12TR 1.7 km  (Läht. 5, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Karla Kiiskinen SoJy, 13.45, 2) Sanni Kähkönen KuPe, 14.45, 3) Linda Kinnunen KuPe, 19.09, 4) Siiri Leinonen KaSu, 23.03, 5) Lilja Kiiskinen SoJy, 24.09.

H10RR 2.1 km  (Läht. 3, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Viljami Hakkarainen SoJy, 12.48, 2) Lauri Tiihonen KaSu, 20.28, 3) Lauri Sorsa SoJy, 21.58.

D10RR 2.1 km  (Läht. 2, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Senni Rautiainen SoJy, 12.27, 2) Sara Kettunen KaSu, 15.45.

H8RR 2.1 km  (Läht. 2, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Kyrö Kiiskinen SoJy, 13.00, 2) Eino Tiihonen KaSu, 28.55.

D8RR 2.1 km  (Läht. 4, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Matleena Kinnunen KuPe, 13.37, 2) Heikkinen Helvi KuPe, 14.20, 3) Annika Tiihonen KaSu, 20.35, 4) Saana Kiiskinen KaSu, 31.19.

Peurarastit
A 5.0 km   1) Mika Kähkönen KuPe, 43.05, 2) Vesa Kiiskinen SoJy, 45.41, 3) Jaakko Juntunen KuPe, 48.48, 4) Saini Kyllönen KuPe, 51.17, 5) Aino Tolkkinen SoJy, 52.58, 6) Urpo Piirainen KuPe, 55.49, 7) Janne Kankainen SoJy, 57.40, 8) Erja Kähkönen KuPe, 59.32, 9) Ulla-Maria Kankainen SoJy, 59.49, 10) Jouko Kähkönen KuPe, 1.14.06, 11) Liisa Tiihonen KaSu, 1.16.53, 12) Janne Hyvönen KuPe, 1.18.48, 13) Pentti Manninen KuPe, 1.19.20, 14) Rouge-Oikarinen Regis 1.23.28 
oma rata: Jarmo Hyvönen KuPe, Seppo Järvinen AR

B 3.5 km   1) Noora Räisänen SalRe, 37.56, 2) Anneli Evans SoJy, 44.51, 3) Ari Pääkkönen KuPe, 45.15, 4) Seppo Malinen KuPe, 48.39, 5) Senja Huotari KuPe, 54.50, 6) Veikko Tolkkinen SoJy, 55.34, 7) Jarkko Kettunen KaSu, 56.28, 8) Mervi Rimpiläinen KaSu, 56.37, 9) Merja Salonen SoJy, 1.00.45.

C 1.8 km   1) Eija Rantala-Sorsa SoJy, 23.49, 2) Heikki Malinen KuPe, 27.39, 3) Jonna Kinnunen KuPe, 28.21, 4) Juhani Määttä SoJy, 47.42, 5) Mari Heikura KuPe, 55.34.

D 1.6 km  1)Miska ja Veeti Immonen KuPe 2) Päivi Kinnunen KuPe, 22.24, 3) Heimo Kärnä KuPe, 34.19, 4) Tommi  Ruha ja Matti Aittokoski 34.41.

RR 2.1 km   1) Jaakko Aittokoski 25.08, 2) Anttoni Ruha KuPe, 27.14, 3) Kalle Aittokoski 27.16, 4) Aada Huotari 27.58, 5) Noomi Haverinen 59.10.