Kilpailuhistoriaa

Kainuun Rastiviikko 2017

TULOKSET (linkki KRV sivuille)

 

Kainuun suunnistuksen Maakunta- ja Nuorisoviesti suunnistettiin 14.8.2016 Kuhmon Pahavaaran vaativissa maastoissa.

Maakunta- ja nuorisoviestit 14.8.2016


Tulokset

Nuoret sarja A (H/D8-10RR + H/D8-10RR + H/D12TR)

  1. KuPe 1 (Sanni Kähkönen 12.28, Linda Kinnunen 11.49, Eeli Kinnunen 12.57)             37.14

  2. SoJy 3 (Viljami Hakkarainen 14.54, Altti Heikkinen 11.41, Lidia Evans 17.06)                43.41

  3. SoJy 1 (Rebekka Salonen15.11, Oskari Hakkarainen 11.34, Onni Salonen 18.53)      45.38

  4. KaSu 1 (Karri Korhonen 12.38, Miila Kokkonen 13.08, Kalle Tikkanen 24.04)                49.50

  5. SoJy 4 (Viljami Kiiskinen 18.18, Hilla Heikkinen 11.51, Anselmi Lahenius 24,34)         54.43

  6. SoJy 2 (Eemeli Hakkarainen 21,57, Eero Sorsa 13,45 , Siiri Määttä 21,06)                      56.48

  7. SoJy 5 (Anni Kanervo 17.58, Lilja Kiiskinen 14.59, Osku Hoikka 28.56)                       1.01.53

Nuoret sarja B (H/D14 + H/D12-14 + H/D16)

  1. SoJy 1 (Venla Kankainen 19.54, Tuukka Tolkkinen 11.46, Valtteri Kankainen 18.34)     50.14

  2. KaSu 1 (Mia-Emilia Tikkanen 25.30, Meeri Kokkonen 12.15, Eemeli Kokkonen 18.23) 56.08

  3. KaSu 2 (Liisa Gretschel 24.20, Konsta Korhonen 10.11, Tia-Maria Tikkanen 23.01)      57.32

  4. SoJy 2 (Benjamin Evans 25.25, Kiira Kiiskinen 12.45, Joni Korhonen 24.17)               1.02.27

  5. KuPe 1 (Jenny Kinnunen 25.23, Jonna Kinnunen 22.23, Hannu Malinen 22.07)         1.09.55

  6. SoJy 3 (Tuuli Tolkkinen , Otso Heikkinen, Elisa Kiiskinen 38.04)                1.17.19

Naiset

  1. SoJy 1 (Aino Tolkkinen 29.37, Ulla-Maria Kankainen 29.38, Piia Ivakko 27.08)            1.26.23

  2. SoJy 2 (Elisa Sirviö 29.19, Minna Toikkanen 30.47, Eija Tervo 40.32)                             1.40.47

  3. KaSu 1 (Anu Gretschel 36.20, Eija Ihanainen 40.39, Katariina Lukkarinen 30.39)        1.56.13

  4. KuPe 1 (Senja Huotari 1.01.28, Eija Juntunen 33.16, Erja Kähkönen 1.07.03)         2.41.47

  5. SoJy 4 (Maarit Kiiskinen 1.12.57, Riitta-Liisa Hakkarainen 53.24, Piia Määttä 1.01.50)      3.08.16

             Yksi joukkue keskeytti


Miehet

  1. KaSu 1 (Ari-Matti Korhonen 26.01, Hannu Pietilä 40.11, Kyösti Karttunen 23.23, Seppo Kellokumpu 41.48, Mikko Kurkela  37.22)             2.48.45

  2. KuPe 1 (Arto Huotari 27.47, Jukka-Pekka Juntunen 26.01, Mika Kähkönen 35.00, Janne Hyvönen 43.20, Antti Flöjt 42.06)                             2.54.15

  3. SoJy 1 (Jyrki Uotila 29.39, Jouko Malinen 31.25, Harri Hakkarainen 21.15, Vesa Kiiskinen 47.04, Esa Huotari 59.26)                                    3.08.48

  4. SoJy 2 (Janne Kankainen 27.03, Urpo Sorsa 34.45, Veikko Tolkkinen.28.08, Ilkka Härkönen 42.49, Jari Koivusalo 1.19.45)                            3.32.30

Kuvagallerian ja videoleikkeiden avulla seura voi esitellä aiempaa toimintaansa.